Site icon Γαργαλιάνοι Online – Οι ειδήσεις και τα νέα της Τριφυλιας, της Μεσσηνίας και της Πελοποννήσου στην ώρα τους!

Τέλλος Άγρας: Νίκη με σκορ 3-1 στους Γαργαλιάνους απέναντι στον Παναθηναϊκό Καλαμάτας

Τη νίκη με σκορ 3-1 πήρε ο Τέλλος Άγρας που επικράτησε εντός έδρας του Παναθηναϊκού Καλαμάτας.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Λίτσα επέστρεψε στις νίκες, σε μία αναμέτρηση που ξεκίνησε μισή ώρα νωρίτερα από τις υπόλοιπες λόγω του αγώνα μπάσκετ που υπάρχει.

Από την άλλη, ο Παναθηναϊκός Καλαμάτας μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, μείωσε στο σκορ αλλά δεν ήταν αρκετό για να του δώσει κάποιο βαθμό.

Στο 29′ ο Γεωργιόπουλος άνοιξε το σκορ για το 1-0.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Ανδρινόπουλος που είχε περάσει ως αλλαγή στον αγώνα, το 2-0.

Στο 62′ ο Παλιάς θα μειώσει σε 2-1 για την ομάδα του.

Στο 66′ ο Ανδρινόπουλος με δεύτερο προσωπικό τέρμα, το τελικό 3-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κομπιλίρης με βοηθούς τους Γαϊτάνη και Λιανό.

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Αλεξανδρόπουλος, Βενετσανάκος (70′ Τικέμ), Κανελλόπουλος (46′ Δεσποτόπουλος), Βελησσάρης (46′ Μαλισόβας), Ανδρώνης, Δασκαλάκης, Γεωργιόπουλος, Μπάρκας, Τσουλάκος (20′ λ.τρ. Ανδρινόπουλος), Τσελάι (68′ Ντιμαρέλης), Νικολόπουλος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Γιακουμής, Ριπάι (53′ Κατσαβός), Ιατρόπουλος (63′ Τσουλάκος), Ντέρτζια, Ντάκουρης (46′ Hamza), Ζόμπολας, Κώστας – Ξυλάς, Σταθόπουλος, Κράκουλι (77′ Παντελόπουλος), Ρουσέας, Παλιάς (77′ Σταματέλος).