Site icon Γαργαλιάνοι Online – Οι ειδήσεις και τα νέα της Τριφυλιας, της Μεσσηνίας και της Πελοποννήσου στην ώρα τους!

Σε ένα παιχνίδι – διαφήμιση του ποδοσφαίρου Άγρας και Πανθουριακός ήρθαν ισόπαλοι [εικόνες]

Σε ένα γεμάτο παιχνίδι, Τέλος Άγρας και Πανθουριακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2.

Στο 11ο λεπτό ο Αγγελής άνοιξε το σκορ για τον Πανθουριακό, για να ισοφαρίσει στο 30ο λεπτό ο Τσουλάκος για τον Άγρα, με την ομάδα των Γαργαλιάνων να μπαίνει μπροστά στο σκορ στο 65΄με γκολ που πέτυχε ο Γεωργιόπουλος. Ο Άγρας έμεινε μπροστά στο σκορ συνολικά για 16 λεπτά τρέφοντας ελπίδες για νίκη. Ο Δημητρίου, όμως, είπε την… τελευταίο κουβέντα ισοφαρίζοντας για τον Πανθουριακό εννέα λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

Στο 10′ μεγάλη ευκαιρία χαμένη για τον Τέλλο Άγρα. Μόνος ο Δασκαλάκης δεν μπορεί να νικήσει τον Κυριακόπουλο.

Στη συνέχεια της φάσης και μετά το δυνατό βολέ του Κυριακόπουλου, η μπάλα έφθασε στον Αγγελή που με σουτ έκανε το 0-1.

Στο 19′ σουτ του Γεωργιόπουλου, η μπάλα άουτ.

Στο 30′ φάουλ του Γεωργιόπουλου, κεφαλιά του Τσουλάκου για το 1-1.

Στο 35′ μόνος ο Γεωργιόπουλος απέναντι από τον Κυριακόπουλο, θα διώξει σωτήρια ο τερματοφύλακας της Θουρίας.

Στο 44′ και πάλι στην επίθεση ο Άγρας με τον Μπάρκα. Και πάλι ο Κυριακόπουλος θα μπλοκάρει την μπάλα.\

Στο 63′ σέντρα του Γεωργιόπουλου, σουτ του Τσουλάκου, άουτ η μπάλα.

Στο 66′ σουτ του Μπάρκα, σε κόρνερ ο Κυριακόπουλος.

Στο 70′ μόνος του ο Γεωργουλέας, δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, έδιωξε ο Αλεξανδρόπουλος.

Στο 72′ ο Γεωργιόπουλος με ωραία προσπάθεια και σουτ μέσα από την περιοχή θα γράψει το 2-1.

Στο 80′ σουτ του Κουτσουρόπουλου, σε κόρνερ ο Αλεξανδρόπουλος.

Στο 82′ φοβερό σουτ του Δημητρίου, η μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Στις καθυστερήσεις, ο Αγγελής θα πάρει την κεφαλιά αλλά θα μπλοκάρει ο Αλεξανδρόπουλος.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Νικολόπουλος με βοηθούς τους Μπασιλάρη και Σαπουτζή.

Τέλος Άγρας (Λίτσας): Αλεξανδρόπουλος, Καραχάλιος, Κανελλόπουλος (92′ Βενετσανάκος), Σεφεράσι, Ανδρώνης (92′ Νικολόπουλος), Μαλισόβας (78′ Βελλησάρης), Δασκαλάκης, Γεωργιόπουλος, Μπάρκας (77′ Διονυσόπουλος), Δεσποτόπουλος (46′ Τσελάι), Τσουλάκος

Πανθουριακός (Σακελλαρόπουλος): Κυριακόπουλος, Νικολόπουλος, Γιαννακόπουλος, Σταματελόπουλος (46′ Δρούγας), Αριστομενόπουλος (75′ Κουτσουρόπουλος), Ζαχαρόπουλος, Φράγκος, Αλεξανδρόπουλος (75′ Σερπάνος), Βλάχος Ευστ.(58′ Δημητρίου), Αγγελής, Γεωργουλέας.