Αθλητικά

ΑΟ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ – ΡΟΔΟΣ 3-1: Ο Μιλτιάδης πέτυχε την πρώτη του ιστορική νίκη στη Γ’ Εθνική

Ο Μιλτιάδης πέτυχε την πρώτη του ιστορική νίκη στη Γ’ Εθνική, επικρατώντας με 3-1 της Ρόδου, σε μια εντυπωσιακή εμφάνιση, που εξασφάλισε το θετικό αποτέλεσμα από το πρώτο ημίχρονο.

Μετά από τρεις αγωνιστικές, η ομάδα της Μεσσηνίας παραμένει αήττητη, συγκεντρώνοντας 5 βαθμούς.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε δυναμικά για τον Μιλτιάδη, ο οποίος πήρε το προβάδισμα μόλις στο 7ο λεπτό με τον Αθανασόπουλο να σκοράρει με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ. Στο 29′, ο Οπόκου διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας, εκμεταλλευόμενος λάθος της αντίπαλης άμυνας. Το 3-0 διαμορφώθηκε στο 37′ με τον Γιαννόπουλο, ο οποίος με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Η Ρόδος μείωσε το σκορ στο 88′ με πέναλτι του Βουκελάτου, όμως το γκολ αυτό δεν ήταν αρκετό για να αλλάξει την πορεία του αγώνα, με τον Μιλτιάδη να φεύγει θριαμβευτής από τον αγωνιστικό χώρο.