ΑθλητικάΓαργαλιάνοιΤοπικά Νέα

Με κόσμο σήμερα στη Μεγαλόπολη ο Γ.Σ. Γαργαλιάνων – Το παιχνίδι θα μεταδοθεί και Live

Στις 3 το μεσημέρι το ραντεβού των φιλάθλων έξω από το δημαρχείο Γαργαλιάνων

Στις 6 το απόγευμα στο Κλειστό της Μεγαλόπολης ο Πολύβιος υποδέχεται τον Γυμναστικό Σύλλογο Γαργαλιάνων στο πέμπτο ματς της σειράς, με το σκορ να είναι 2-2. Ο νικητής της σημερινής αναμέτρησης θα προκριθεί στον τελικό, όπου θα βρει απέναντι του την Καλαμάτα ‘80.

Το σημερινό ματς στη Μεγαλόπολη είναι πολύ ενδιαφέρον και αναμένεται να κριθεί στις λεπτομέρειες.
Η ψυχολογία είναι με το μέρος της Τριφυλιακής ομάδας που κατόρθωσε να πάρει δύο νίκες μέσα σε πέντε ημέρες και να ισοφαρίσει τη σειρά σε 2-2, ενώ οι περισσότεροι την είχαν χαμένη. Ετσι η ομάδα του Αντώνη Κούτρη θα προσπαθήσει να ολοκληρώσει την έκπληξη, να πάρει και νέο διπλό στη Μεγαλόπολη και να προκριθεί για πρώτη φορά στην ιστορία της στους τελικούς της πρώτης κατηγορίας.

Το παιχνίδι θα μεταδοθεί Live από το κανάλι του Gargalianoionline στο youtube. Θα υπάρξει ενημέρωση 5 λεπτά πριν την έναρξη για το Link του αγώνα με δημοσίευση.